Krótko i na temat

13.05.2024

Niech się Pan cieszy, że wyborcy zostają w domu. Bo za znikomą realizację 100 obietnic wyborczych powinni głosować przeciwko PO.
Nie wkurzył nas żaden minister tylko Pan osobiście.

Donald Tusk:

Nie idziesz na wybory, bo się zmęczyłeś? Bo wkurzył Cię ten czy inny minister? Pamiętaj: to wyborcy wygrywają i przegrywają wybory. Bo głosują za czymś, nie za kimś. Na przykład za Europą albo za Rosją. Nie głosujesz – przegrywasz SWOJĄ walkę, nie czyjąś. Walkowerem.


11.05.2024

Prawicowi i lewicowi politycy w Senacie, zamiast wprowadzić do nowelizacji ustawy elementy oceny poszczególnych neo-sędziów na przykład w sądach okręgowych, zrównali prawa neo-sędziów ze sprawiedliwymi sędziami.

To legitymizacja deform PiS mających zniszczyć wymiar sprawiedliwości.


29.04.2024

Ministerstwo Finansów opublikowało “Biała Księgę” finansów publicznych. W środku sporo interesujących wykresów. Obciążenie podatkowe-składkowe według PIT w 2022 roku według centylu poziomu dochodu.

Z jednej strony mocne obciążenie najmniej zarabiających, z drugiej zaniechanie opodatkowania najlepiej zarabiającego 1% podatników.

Czy rząd nie potrafi zrobić liniowej skali podatkowej? Dlaczego zarabiający w 21 i 48 grupie centylowej płacą relatywnie dużo w porównaniu do sąsiednich grup centylowych dochodu?


24.04.2024

Robert Biedroń zapowiedział, że Nowa Lewica przedstawi atrakcyjny program, aby w wyborach do Europarlamentu uzyskać lepszy wynik niż w wyborach samorządowych.

Jaki? Minister Cyfryzacji pracuje nad nową ustawą, która rozszerza dzisiejsze uprawnienia służb. Krzysztof Gawkowski chce rozszerzyć możliwości inwigilacji obywateli, aby producenci komunikatorów oferujących szyfrowanie end-to-end dzielili się metadanymi.


04.04.2024

Izraelczycy z premedytacją zabili Damiana Sobóla i innych sześciu członków grupy Wolrd Central Kitchen.

Izraelski dziennik Haaretz donosi, że IDF trzykrotnie zaatakował pociskami konwój humanitarny, w którym rzekomo miał znajdować się uzbrojony członek Hamasu. Potwierdzono, że żaden bojownik palestyński nie znajdował się w pojeździe. W poniedziałek późnym wieczorem samochody oznaczone jako należące do organizacji eskortowały ciężarówkę z pomocą do magazynu żywności do Dajr al-Balah. Do obiektu dotarła grupa siedmiu wolontariuszy – dwoma Palestyńczykami podwójnego obywatelstwa (USA i Kanady) oraz pięcioma obywatelami Australii, Wielkiej Brytanii i Polski. Koniecznie trzeba zaznaczyć, iż trasa była zatwierdzona przez armię izraelską. W pewnym momencie, gdy konwój jechał wyznaczoną trasą, jednostka odpowiedzialna za zabezpieczenie trasy, nakazała operatorom dronów zaatakować rakietą jeden z samochodów. Świadkowie twierdzą, iż wolontariusze opuścili samochód po uderzeniu i przesiadali się do jednego z dwóch pozostałych. Jazdę kontynuowano i powiadomiono odpowiedzialne i odpowiednie organy, iż zostali zaatakowani. Kilka sekund po tym, w samochód uderzył następny pocisk. Pasażerowie, którym cudem udało się ujść z życiem, przenieśli rannych do trzeciego pojazdu i ruszyli dalej. Wtedy uderzyła w nich trzecia rakieta. Nikt nie przeżył.

Żydzi doskonale wiedzą, że głód otępiała i odbiera wolę walki u przeciwników. Życie sprowadza, w przeważającej części ofiar, do myślenia o kawałku chleba. Dehumanizacja to zbrodnia wojenna.


04.04.2024

Ministerstwo edukacji ograniczyło obowiązkowe prace domowe w szkołach publicznych. Społeczne i prywatne mają swobodę w zadawaniu.

A za kilka lat będziemy się dziwili dlaczego prywatne szkoły mają wyższy poziom od państwowych.


05.03.2024

Recepta na nowoczesny transport w stolicy? Stop samochodom. Niech każdy kupi sobie tramwaj.

Rafał Trzaskowski w pustym tramwaju podczas kampanii wyborczej do samorządu.

28.02.2024

Żądanie nocnej prohibicji przez obywateli to skutek braku działań policji i sądów dla przeciwdziałaniu chuligaństwu. Ludzie muszą żądać ograniczenia własnych praw dla bezpieczeństwa. To chore i się źle skończy w dłuższej perspektywie.

Oczywiście kawiorowa lewica pierwsza w zakazywaniu. Kawiorowa lewica nie reprezentuje interesu biedniejszej części społeczeństwa, której nie stać na pójście do pubu. Dzisiejsza lewica dąży do realizacji lewicowego ideału społeczeństwa.


14.02.2024

Magdalena Biejat kandydatką lewicy i ruchów miejskich na prezydentkę Warszawy.

Prezentacja kandydatki

To są pierwsze wybory w których nie musimy bronić Warszawy przed PiS-em i to są pierwsze wybory, w których nie musimy mówić o tym jakiej Warszawy się boimy. Możemy mówić o tym jakiej Warszawy chcemy, jaką mamy dla niej wizję, jakie mamy dla niej plany i ambicje.


11.02.2024

Trudno dyskutować o sensowności budowy CPK. Po pierwsze idea chwyta za serce. Po drugie brak obiektywnych danych. Z materiałów propagandowych wynika, że okres zwrotu nakładów inwestycyjnych wyniesie 12 lat. To tak długi okres, że prywatny przedsiębiorca nie chciałby inwestować. Co grosza obiecywane 200 mld zł w ciągu 30 lat opierającą się na przesłankach w dużej mierze niezależnych od Polski a przez to niepewnych.

Jak obniżyć koszty budowy lotniska? Gangsterskie metody zastraszania tych, co nie chcą sprzedać ziemi opisuje reportaż oko.press

CPK urządziło poligon na wykupionych terenach. Mieszkańcy zastraszeni – OKO.press


07.02.2024

Nie powinno tak być, że wójt Pcimia zostaje prezesem Orlenu.

Człowiekiem, który nie zbudował pozycji biznesowej swoimi osiągnięciami w kolejnych etapach kariery, bardzo łatwo sterować. Zwłaszcza, jak ma przestępstwa w życiorysie.

Tak wyglądały kariery za czasów rządów PiS.


14.01.2024

Jarosław Kaczyński zapowiada, że jak odzyska władzę to zmieni konstytucję na specjalnej zasadzie.

Bracia Kaczyńscy zawsze podziwiali Piłsudskiego, który władzę zdobył w drodze krwawego zamachu stanu. Ponieważ władzy zawsze za mało więc Piłsudski wprowadził konstytucję kwietniową bez wymaganej większości głosów w sejmie.

Śmieszne, bo takie sprzeczne z prawem rzeczy się robi a nie o nich mówi. Tylko delegalizacja PiS!


07.01.2024

Warto przeczytać: Radosław S. Czarnecki: Bereza Kartuska i jej zagraniczny return


01.01.2024

W 2023 roku zmiany polityczne sprawiły, że u działaczy społecznych pojawił się sens działania. Życzę Wszystkim, aby ich wnioski zostały w 2024 roku rozpatrzone przez kompetentne władze. Tyle i aż tyle.